Funko POP! Star Wars: Stormtrooper #598
€ 16,99
(including VAT)
Released in 1977, Star Wars Episode IV: A New Hope is considered to be one of the most influential space fantasy films of all time. Celebrate over 40 years of this stellar fandom in Funko style!
Holding a blaster at the ready, this Stormtrooper is ready to stamp out the last of the resistance while looking cool as heck.
The search for the rebel base has brought this imperial soldier to your Star Wars collection!
Funko POP vinyl figure 9 cm in window gift box.
| Specification | Description |
|---|---|
| Barcode | 889698675376 |
| Length | 9 cm |
| Width | 11,5 cm |
| Height | 16 cm |
| Material | PVC |
| Type | POP! (4 Inch) |
| Theme | Star Wars |
| Edition | Common |
